O Vinařství Marcela Klimeše

Naše malé rodinné vinařství založené již v roce 1996 se nachází na jižní Moravě nedaleko Břeclavi v obci Hrušky. Od začátku se na budování vinic a vinařství podílela celá rodina. Přestože v současné době obhospodařujeme 7,2 ha vlastních vinic, stále si všechny práce ve sklepě děláme sami. S láskou také sami pečujeme o vinohrady, které se nacházejí na tratích Hastrmany a Újezd nedaleko obce. Odrůdy jsou rozděleny tak, abychom docílili té nejvyšší kvality hroznů. Odrůdovou skladbu jsme rozšířili o Ryzlink rýnský, Pálavu a Hibernal v tratí Újezd.

Přestože naše vína dodáváme v současné době převážně privátní klientele po celé ČR, lze si je zakoupit už i ve vybraných vinotékách. Vína nenecháváme zatřiďovat (proto mají označení „zemská“), nicméně většina z nich splňuje parametry pozdního sběru.

Pro výrobu vín používáme pouze vlastní hrozny, které zaručují stabilní kvalitu vína. Během výroby bílého vína používáme ušlechtilé kvasinky, čímž se snažíme docílit lehkého a svěžího vína. Červená vína vyrábíme klasickou metodou macerování v kádích. Aby byla vína plnější a vyvážená, zrají několik měsíců v tancích nebo v dubových sudech a až poté jsou lahvována.

Naši odrůdovou skladbu tvoří:

Bílá vína: Rulandské šedé, Chardonnay, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Tramín červený, Muškát moravský a od roku 2015 i Ryzlink rýnský, Pálava a Hibernal

Červená vína: Cabernet Moravia, Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, Zweigeltrebe, Rulandské modré